Susumu RG2012P-3012-D-T5
RG2012P-3012-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-3012-D-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 30.1K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-3012-D-T5.pdf
Availability of RG2012P-3012-D-T5
QUANTITY
RG2012P-3012-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-3012-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-3012-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.1k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-3012-D-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-3012-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-3012-D-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-3012-D-T5
IC SW HALL EFFECT CHOPPER SOT23W datasheet.pdf
RES SMD 22 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 166MHZ 100TQFP datasheet.pdf
RES 5.36K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 10POS PIN datasheet.pdf
TRANS PNP DARL 150V 8A TO3P datasheet.pdf
CABLE CONN 3POLE datasheet.pdf
DISPLAY 590NM YLW 1DIG 0.56 TH datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 330K 5% 0402 datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-15V 20W UFRM datasheet.pdf