Susumu RG2012P-3013-B-T5
RG2012P-3013-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-3013-B-T5
Brief Description
RES SMD 301K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-3013-B-T5.pdf
Availability of RG2012P-3013-B-T5
QUANTITY
RG2012P-3013-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-3013-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-3013-B-T5
Featured ProductRG Series - Thin Film Chip Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)301k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-3013-B-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-3013-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-3013-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-3013-B-T5
PILOT LIGHT SQUARE RED 24VAC/DC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
IC 8-BIT SHIFT REGISTER 16-SOIC datasheet.pdf
IC FLASH 512KBIT 90NS 32DIP datasheet.pdf
FUSE M/V E-RATED 150E 5.5KV datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 32QFN datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf