Susumu RG2012P-302-D-T5
RG2012P-302-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-302-D-T5
Brief Description
RES SMD 3K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-302-D-T5.pdf
Availability of RG2012P-302-D-T5
QUANTITY
RG2012P-302-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-302-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-302-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-302-D-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-302-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-302-D-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-302-D-T5
IC ADC 12BIT 65MSPS 28-TSSOP datasheet.pdf
IC REG BUCK 5BIT 2PHASE 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 78.7OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 33.2 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC COAXIAL CABLE DRVR ECL 8-DFN datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
Crystal 14.7456MHz 30ppm 12pF 30 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M5 NYLON 40MM datasheet.pdf
IC LOAD SWITCH SOT23-6 datasheet.pdf
TM3686M6R3DEBA datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf