Susumu RG2012P-6813-B-T1
RG2012P-6813-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-6813-B-T1
Brief Description
RES SMD 681K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-6813-B-T1.pdf
Availability of RG2012P-6813-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012P-6813-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-6813-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012P-6813-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-6813-B-T1
Related LinksRG2012P-, RG2012P-6813-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-6813-B-T1 Details Description
Related parts for RG2012P-6813-B-T1
CONN EDGECARD 50POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CAP POLYMER 22UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 36.5K OHM 1% 30W datasheet.pdf
Connector Receptacle 40 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
IC PCI SW 32LANE 24PORT 484BGA datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 36KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 10ppm 18pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf