Susumu RG2012P-682-C-T5
RG2012P-682-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-682-C-T5
Brief Description
RES SMD 6.8K OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-682-C-T5.pdf
Availability of RG2012P-682-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012P-682-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-682-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-682-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.8k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-682-C-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-682-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-682-C-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-682-C-T5
CARD EDGE 72POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
RES 27.4 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 18POS PIN datasheet.pdf
INSERT EGG.1B.310. FOR 10LV datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf