Susumu RG2012P-6980-B-T5
RG2012P-6980-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-6980-B-T5
Brief Description
RES SMD 698 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-6980-B-T5.pdf
Availability of RG2012P-6980-B-T5
QUANTITY
RG2012P-6980-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-6980-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-6980-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)698
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-6980-B-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-6980-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-6980-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-6980-B-T5
HEX STANDOFF 8-32 BRASS 1-1/4" datasheet.pdf
IC OR CTRLR SRC SELECT 16DIP datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 4.5A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 68.1 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CARD EDGE 40POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 5POS R/A .400 datasheet.pdf
CBL 32POS 0.5MM JMPR TYPE D 4" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 41POS SCKT datasheet.pdf
METRAL HDR RA PF 5X24 datasheet.pdf
MICRO 15 SKT 3" RBW JACKS datasheet.pdf