Susumu RG2012P-7682-B-T1
RG2012P-7682-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-7682-B-T1
Brief Description
RES SMD 76.8K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-7682-B-T1.pdf
Availability of RG2012P-7682-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012P-7682-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-7682-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012P-7682-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)76.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-7682-B-T1
Related LinksRG2012P-, RG2012P-7682-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-7682-B-T1 Details Description
Related parts for RG2012P-7682-B-T1
TERM SIAMEZE LEAD LOK 18-22AWG datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 220K OHM 1608 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 77A D2PAK datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
RES 9.1 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 8MSOP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 120KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15V IN 5V OUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
PARALLEL SPLICE VERSAKRIMP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 16A TO220FP datasheet.pdf