Susumu RG2012P-78R7-C-T5
RG2012P-78R7-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-78R7-C-T5
Brief Description
RES SMD 78.7 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-78R7-C-T5.pdf
Availability of RG2012P-78R7-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012P-78R7-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-78R7-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-78R7-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)78.7
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-78R7-C-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-78R7-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-78R7-C-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-78R7-C-T5
CONN IC DIP SOCKET 42POS GOLD datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON SQUARE CLEAR/WHT datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 53POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES 127K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SL-SMT 3.50/14/90LF 1.5SN BK datasheet.pdf
MINI LATCH HSG 0.100" SNGL ROW datasheet.pdf