Susumu RG2012P-910-C-T5
RG2012P-910-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-910-C-T5
Brief Description
RES SMD 91 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-910-C-T5.pdf
Availability of RG2012P-910-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012P-910-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-910-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-910-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)91
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-910-C-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-910-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-910-C-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-910-C-T5
FUSE GLASS 1.5A 250VAC 2AG datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMB datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS .100 R/A 30AU datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 2.2A 49 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 127 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
INSERT PSA.2S.302. FOR 2LV datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf
CAP FILM 0.033 UF 10% 630VDC datasheet.pdf