Susumu RG2012Q-31R6-D-T5
RG2012Q-31R6-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012Q-31R6-D-T5
Brief Description
RES SMD 31.6 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012Q-31R6-D-T5.pdf
Availability of RG2012Q-31R6-D-T5
QUANTITY
RG2012Q-31R6-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012Q-31R6-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012Q-31R6-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)31.6
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012Q-31R6-D-T5
Related LinksRG2012Q-, RG2012Q-31R6-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012Q-31R6-D-T5 Details Description
Related parts for RG2012Q-31R6-D-T5
D-Sub Connector Plug, Male Pins 62 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP SZ 20/22 BLACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 53POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
DISPLAY 565NM GRN NUMERIC 0.36" datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 2% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
TRANSLUCENT EPOXY ADH 1.7 FL.OZ. datasheet.pdf
Connector Socket 4 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
REC ASSY MINI CT HYBRID DRAWER S datasheet.pdf
27000UF 16V 30X35 datasheet.pdf