Susumu RG2012Q-46R4-D-T5
RG2012Q-46R4-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012Q-46R4-D-T5
Brief Description
RES SMD 46.4 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012Q-46R4-D-T5.pdf
Availability of RG2012Q-46R4-D-T5
QUANTITY
RG2012Q-46R4-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012Q-46R4-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012Q-46R4-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)46.4
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012Q-46R4-D-T5
Related LinksRG2012Q-, RG2012Q-46R4-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012Q-46R4-D-T5 Details Description
Related parts for RG2012Q-46R4-D-T5
CAP POLYMER 330UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CABLE BNC/BNC 12" RG-59 datasheet.pdf
Connector Receptacle 62 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC REG LINEAR LCD 24-TQFN datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 2.1A 55 MOHM SMD datasheet.pdf
FUSE AUTO 70A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
IC MCU ARM 512KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf