Susumu RG2012V-2150-B-T5
RG2012V-2150-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-2150-B-T5
Brief Description
RES SMD 215 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-2150-B-T5.pdf
Availability of RG2012V-2150-B-T5
QUANTITY
RG2012V-2150-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-2150-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012V-2150-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)215
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-2150-B-T5
Related LinksRG2012V-, RG2012V-2150-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-2150-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012V-2150-B-T5
CAP ALUM 6.8UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125 EXTEND datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 350MA SOD123 datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 455MA 460 MOHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 19POS 3.81MM datasheet.pdf
PHENOLIC AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
RES SMD 560K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN HDR 6POS 2.54MM T/H datasheet.pdf