Susumu RG2012V-2151-C-T5
RG2012V-2151-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-2151-C-T5
Brief Description
RES SMD 2.15KOHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-2151-C-T5.pdf
Availability of RG2012V-2151-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012V-2151-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-2151-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012V-2151-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.15k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-2151-C-T5
Related LinksRG2012V-, RG2012V-2151-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-2151-C-T5 Details Description
Related parts for RG2012V-2151-C-T5
FUSE CERAMIC 12A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 150MW SOT523 datasheet.pdf
TRANS NPN 300V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
Connector Receptacle 72 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
INPUT FILTER 22,30KW 200V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CONN INSERT 12POS PIN datasheet.pdf