Susumu RG2012V-561-B-T5
RG2012V-561-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-561-B-T5
Brief Description
RES SMD 560 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-561-B-T5.pdf
Availability of RG2012V-561-B-T5
QUANTITY
RG2012V-561-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-561-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012V-561-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)560
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-561-B-T5
Related LinksRG2012V-, RG2012V-561-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-561-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012V-561-B-T5
DIP CABLE - HDP10H/AE10M/X datasheet.pdf
CONN ADAPTER PLUG/PLUG 22POS 2MM datasheet.pdf
COUNTER LCD 6 CHAR 100-240V PNL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 100W datasheet.pdf
RES SMD 1.62M OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE SKT M23 datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 6.3V 20% 2917 datasheet.pdf
MX150 UNSEAL 2 CKT M FD CP W/O C datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 3W datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 79POS PIN datasheet.pdf