Susumu RG2012V-6810-W-T1
RG2012V-6810-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-6810-W-T1
Brief Description
RES SMD 681 OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-6810-W-T1.pdf
Availability of RG2012V-6810-W-T1
QUANTITY
RG2012V-6810-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-6810-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012V-6810-W-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-6810-W-T1
Related LinksRG2012V-, RG2012V-6810-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-6810-W-T1 Details Description
Related parts for RG2012V-6810-W-T1
IC REG LDO 3.2V 0.2A 8VSSOP datasheet.pdf
RES SMD 590 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 150V 0606 datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS DIP TIN PCB datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V CMOS LOW 50PPM datasheet.pdf
CHOKE DOUBLE 2.7MH 4A VERT datasheet.pdf
RES SMD 0.029 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
RES 2.4K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES ARRAY 16 RES 22K OHM 18DRT datasheet.pdf
SW N/LCH D1X2 50/125 BNT 3.0MM datasheet.pdf