Susumu RG3216N-1004-W-T1
RG3216N-1004-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1004-W-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1M OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1004-W-T1.pdf
Availability of RG3216N-1004-W-T1
QUANTITY
RG3216N-1004-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1004-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1004-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1M
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1004-W-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1004-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1004-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-1004-W-T1
CONN EDGECARD 40POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC QUAD NAND R/S LATCH 16-TSSOP datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST US8 datasheet.pdf
FUSE LINKS FOR RLN 250V 400A datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V 10% BP 1812 datasheet.pdf
IDT OPT D MALE 22AWG 15SAU 6CKT datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 5% 20W TO263 datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS PNL MNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156" datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 1.85W SOD64 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 16.368MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf