Susumu RG3216N-1101-P-T1
RG3216N-1101-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1101-P-T1
Brief Description
RES SMD 1.1K OHM 0.02% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1101-P-T1.pdf
Availability of RG3216N-1101-P-T1
QUANTITY
RG3216N-1101-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1101-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1101-P-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.1k
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1101-P-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1101-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1101-P-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-1101-P-T1
IC LIU T1/E1/J1 3.3V 44-TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC HALF-BRIDGE MOSFET DVR 8-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 5.4UH 1.85A 76 MOHM datasheet.pdf
RES 332K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 500MA 125V datasheet.pdf
TXRX DWDM EML 100GHZ APD XFP datasheet.pdf
HOOF W/DENT 45 2.40MM datasheet.pdf
IC SENSOR MULTICHIP Z-AXIS 24QFN datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 36 OLIVE datasheet.pdf
12000UF 40V 51X105 85C ST datasheet.pdf