Susumu RG3216N-1200-C-T5
RG3216N-1200-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1200-C-T5
Brief Description
RES SMD 120 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1200-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-1200-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216N-1200-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1200-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1200-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)120
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1200-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1200-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1200-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-1200-C-T5
IC VREF SHUNT 5V TO92-3 datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 0.02% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 150MHZ 119BGA datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 5MM datasheet.pdf
VARISTOR 423V 12KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
CONN PLUG 29POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
TVS DIODE 3.3VWM 11VC 8SOIC datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
OSC MEMS 48.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf