Susumu RG3216N-1333-D-T5
RG3216N-1333-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1333-D-T5
Brief Description
RES SMD 133K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1333-D-T5.pdf
Availability of RG3216N-1333-D-T5
QUANTITY
RG3216N-1333-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1333-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1333-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1333-D-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1333-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1333-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-1333-D-T5
NOISE FILTER ARRAY 120 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
RES 845K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
Connector 10 Position 0.079" (2.00mm) Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 10POS SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 180K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:4 250MHZ 20TSSOP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf