Susumu RG3216N-1370-C-T5
RG3216N-1370-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1370-C-T5
Brief Description
RES SMD 137 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1370-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-1370-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216N-1370-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1370-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1370-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)137
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1370-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1370-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1370-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-1370-C-T5
IC OR CTRLR SRC SELECT 8TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 7.8PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
RES SMD 1.74 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 3.5A TSMT8 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 31POS .100" GOLD datasheet.pdf
TVS DIODE 12.1VWM 22VC DO220AA datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 3W datasheet.pdf