Susumu RG3216N-1371-B-T1
RG3216N-1371-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1371-B-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.37K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1371-B-T1.pdf
Availability of RG3216N-1371-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216N-1371-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1371-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1371-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.37k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1371-B-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1371-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1371-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-1371-B-T1
RES SMD 24.9 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC DAC 12BIT DL MULT 24SOIC datasheet.pdf
RES SMD 46.4 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 400W datasheet.pdf
RES 348 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 196K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 185MA 450 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 737.28MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
PATCH CABLE BLUE 5' datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf