Susumu RG3216N-1430-C-T5
RG3216N-1430-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1430-C-T5
Brief Description
RES SMD 143 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1430-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-1430-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216N-1430-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1430-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1430-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)143
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1430-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1430-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1430-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-1430-C-T5
IC SUPERVISOR CPU 8K EE 8-TSSOP datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC HEX INVERTER HEX SCHM 14-SOIC datasheet.pdf
RES 9.76K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
BOX S STEEL 24.41"L X 17.72"W datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 5POS CABLE SKT datasheet.pdf
RJ45 NO SHIELD LED 8 PORT datasheet.pdf
CAP FILM 0.056 UF 20% 300 VAC RA datasheet.pdf