Susumu RG3216N-1432-B-T5
RG3216N-1432-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1432-B-T5
Brief Description
RES SMD 14.3K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1432-B-T5.pdf
Availability of RG3216N-1432-B-T5
QUANTITY
RG3216N-1432-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1432-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1432-B-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1432-B-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1432-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1432-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-1432-B-T5
RES SMD 174 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 80.6 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPST 10A 125V datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 8TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 900MA 165 MOHM datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.1A SC82AB datasheet.pdf
CONN CORD SET R-ANGLE 22AWG 6FT datasheet.pdf
CAP ROCKER PADDLE GREEN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
LED INDICATOR 14MM W/BEZEL datasheet.pdf
RES 75K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf