Vishay/Dale RLR32C1073FRB14
RLR32C1073FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C1073FRB14
Brief Description
RES 107K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C1073FRB14.pdf
Availability of RLR32C1073FRB14
QUANTITY
RLR32C1073FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C1073FRB14
Internal Part NumberEIS-RLR32C1073FRB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)107k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C1073FRB14
Related LinksRLR32C1, RLR32C1073FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C1073FRB14 Details Description
Related parts for RLR32C1073FRB14
FERRITE CHIP 30 OHM 400MA 1608 datasheet.pdf
LED SS 12V YELLOW DIFF PCB 5MM datasheet.pdf
RES SMD 1.3M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TXRX IR 115.2KB/S 3V LOW PWR SMD datasheet.pdf
31MM HS ASSY ULTEM CL datasheet.pdf
CONN COVER FOR 26POS PLUG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
RES 1 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156" datasheet.pdf
CAP FILM 2000VDC 0.0039UF RADIAL datasheet.pdf