Susumu RG3216N-1543-B-T1
RG3216N-1543-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1543-B-T1
Brief Description
RES SMD 154K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1543-B-T1.pdf
Availability of RG3216N-1543-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216N-1543-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1543-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1543-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)154k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1543-B-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1543-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1543-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-1543-B-T1
CONN HEADER .100 SINGL STR 3POS datasheet.pdf
CONN HEADER 66POS DUAL .05" SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 35POS CBL MNT PINS datasheet.pdf
STRAIN RELIEF FOR FC/SC CONN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONN COUPLER 15A 120V 10FT CABLE datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 20VA THRU HOLE datasheet.pdf
ADJUSTABLE LUG FOR DIVIDOHM datasheet.pdf
CAP FILM 12 NF 20% 400VDC datasheet.pdf