Susumu RG3216N-1650-W-T1
RG3216N-1650-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1650-W-T1
Brief Description
RES SMD 165 OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1650-W-T1.pdf
Availability of RG3216N-1650-W-T1
QUANTITY
RG3216N-1650-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1650-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1650-W-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)165
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1650-W-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1650-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1650-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-1650-W-T1
CARD GUIDE METAL SCREW 12PCS datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 21POS TIN T/H datasheet.pdf
OSC XO 95.646241MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
SEAL SINGLE WIRE 1.2-2.1MM DIA datasheet.pdf
CONN FPC VERT 27POS 1.00MM SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 2POS PIN datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 14SKT SLD CUP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 45V 60A DO5 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 40 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
MICRO 51C S 10" WHT FLOAT datasheet.pdf