Susumu RG3216N-1800-P-T1
RG3216N-1800-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1800-P-T1
Brief Description
RES SMD 180 OHM 0.02% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1800-P-T1.pdf
Availability of RG3216N-1800-P-T1
QUANTITY
RG3216N-1800-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1800-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1800-P-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1800-P-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1800-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1800-P-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-1800-P-T1
THERMISTOR 22 OHM NTC 0201 SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 29POS PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 2A 120V datasheet.pdf
SGE125 EDGE 1100MM WITH 1 - 5 M datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125" datasheet.pdf
LED COB WHT 13.5MM 4000K 80CRI datasheet.pdf
CONN MICRO-D PLUG datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FRAM 64LQFP datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 50W datasheet.pdf