Susumu RG3216N-1873-B-T1
RG3216N-1873-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1873-B-T1
Brief Description
RES SMD 187K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1873-B-T1.pdf
Availability of RG3216N-1873-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216N-1873-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1873-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1873-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)187k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1873-B-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1873-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1873-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-1873-B-T1
IC REG CTRLR PWM VM 14-SOIC datasheet.pdf
CONN PIVOT BLOCK DUAL ENTRY 4PR datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
IC FPGA 372 I/O 780FBGA datasheet.pdf
RES 536K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
TERM BLADE FEMALE 18-20AWG TIN datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS 1.25MM GOLD datasheet.pdf
SERIAL PCI BOARD 4 PORT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 10W datasheet.pdf