Susumu RG3216N-1960-W-T1
RG3216N-1960-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1960-W-T1
Brief Description
RES SMD 196 OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1960-W-T1.pdf
Availability of RG3216N-1960-W-T1
QUANTITY
RG3216N-1960-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1960-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1960-W-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)196
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1960-W-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1960-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1960-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-1960-W-T1
DIODE MODULE 1.2KV 230A INTAPAK datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.156" (3.96mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.5K OHM 5% 2000W datasheet.pdf
Crystal 48.0000MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 176K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 330K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf