Susumu RG3216N-2001-C-T5
RG3216N-2001-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-2001-C-T5
Brief Description
RES SMD 2K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-2001-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-2001-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216N-2001-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-2001-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-2001-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-2001-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-2001-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-2001-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-2001-C-T5
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 3.3V 35W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS PIN datasheet.pdf
ACCY MOUNT BMM 3/4" TFN TNCM datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 0.6-6V 10A datasheet.pdf
XCEDE LEFT 2PVH 6COL WK datasheet.pdf
CABLE TIE 7.95"L 50LB BLACK datasheet.pdf
GROUND TERMINAL SIZE 6B datasheet.pdf
TVS DIODE 13VWM 22.9VC SOD57 datasheet.pdf
RES SMD 2.37K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf