Susumu RG3216N-2002-W-T1
RG3216N-2002-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-2002-W-T1
Brief Description
RES SMD 20K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-2002-W-T1.pdf
Availability of RG3216N-2002-W-T1
QUANTITY
RG3216N-2002-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-2002-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-2002-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-2002-W-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-2002-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-2002-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-2002-W-T1
HEATSHRINK MOLDED Y BOOT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 3A TO263-5 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 6" 1MM 4POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
RES 0.221 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 5.62KOHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
RES ARRAY 17 RES 10K OHM 18SOIC datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 5W datasheet.pdf
WIDE MIRROR FRONT SURFACE 72" datasheet.pdf