Susumu RG3216N-2400-W-T1
RG3216N-2400-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-2400-W-T1
Brief Description
RES SMD 240 OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-2400-W-T1.pdf
Availability of RG3216N-2400-W-T1
QUANTITY
RG3216N-2400-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-2400-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-2400-W-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)240
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-2400-W-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-2400-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-2400-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-2400-W-T1
VARISTOR 14.4V 1KA DISC 14MM datasheet.pdf
IC RCVR DIFF 5V/3.3V 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS R/A TIN SMD datasheet.pdf
FIXED IND 8.2NH 1A 60 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 5.3K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS 2.50MM R/A SLDR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
RES 0.75 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf