Susumu RG3216N-2431-B-T1
RG3216N-2431-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-2431-B-T1
Brief Description
RES SMD 2.43K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-2431-B-T1.pdf
Availability of RG3216N-2431-B-T1
QUANTITY
RG3216N-2431-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-2431-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-2431-B-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.43k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-2431-B-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-2431-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-2431-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-2431-B-T1
FUSE AUTO 5A 32VDC BLADE MINI datasheet.pdf
VARISTOR 462V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
IC COUNTER RIPPLE 7STAGE 14DIP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.5VA 28V datasheet.pdf
ADC 12BIT 2CH 1MSPS 14TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 2.21M OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 20 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 50PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
CONN HEADER .05" 8POS T/H datasheet.pdf