Susumu RG3216N-2493-W-T1
RG3216N-2493-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-2493-W-T1
Brief Description
RES SMD 249K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-2493-W-T1.pdf
Availability of RG3216N-2493-W-T1
QUANTITY
RG3216N-2493-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-2493-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-2493-W-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)249k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-2493-W-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-2493-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-2493-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-2493-W-T1
CAP CER 150PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 120POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.165" (4.20mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1.5A DO15 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 8.2A TO263 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS SKT datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 500MA 125V datasheet.pdf
RES SMD 1.47K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf