Susumu RG3216N-2703-W-T1
RG3216N-2703-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-2703-W-T1
Brief Description
RES SMD 270K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-2703-W-T1.pdf
Availability of RG3216N-2703-W-T1
QUANTITY
RG3216N-2703-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-2703-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-2703-W-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)270k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-2703-W-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-2703-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-2703-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-2703-W-T1
RES SMD 2.7K OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 37.4 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN TERM BLK 9POS 3.5MM R/A PCB datasheet.pdf
RES SMD 66.5 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 82.5K OHM 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 18000UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD datasheet.pdf
25 WW PLUG HSG datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A datasheet.pdf