Susumu RG3216N-2803-B-T5
RG3216N-2803-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-2803-B-T5
Brief Description
RES SMD 280K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-2803-B-T5.pdf
Availability of RG3216N-2803-B-T5
QUANTITY
RG3216N-2803-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-2803-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-2803-B-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)280k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-2803-B-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-2803-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-2803-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-2803-B-T5
CAP CER 3PF 100V NP0 1210 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 36-75VIN 24VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
SEALED AERO SWITCH datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
LZ ENCLOSED SW SPDT SEALED datasheet.pdf
RES SMD 22.1K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
DIODE PIN 100V 2.5W POWERMITE datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG BROWN 100' datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf