Susumu RG3216N-3013-W-T1
RG3216N-3013-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-3013-W-T1
Brief Description
RES SMD 301K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-3013-W-T1.pdf
Availability of RG3216N-3013-W-T1
QUANTITY
RG3216N-3013-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-3013-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-3013-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)301k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-3013-W-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-3013-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-3013-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-3013-W-T1
TRANS NPN DARL 60V 4A TO126 datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 2K OHM 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 30.9 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MODULE ZIGBEE 2.4GHZ W/ANT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 75V 150MA 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CABLE 4COND 14AWG SLATE 500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB datasheet.pdf
DSUB 9 F SOD G ZINC datasheet.pdf