Susumu RG3216N-3480-C-T5
RG3216N-3480-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-3480-C-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 348 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-3480-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-3480-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216N-3480-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-3480-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-3480-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)348
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-3480-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-3480-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-3480-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-3480-C-T5
CONN HEADER .100 SINGL R/A 24POS datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3.4MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN TERM BLK 5POS 3.81MM ANGLE datasheet.pdf
IC PWR DIST SW USB 2CH 8SO datasheet.pdf
RES 332K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
MINIFIT JR RA CUSTOM HDR ASSY datasheet.pdf
RES 2.48K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf