Vishay/Dale TNPW25122K94BEEG
TNPW25122K94BEEG picture photo
Mfg. Part Number
TNPW25122K94BEEG
Brief Description
RES SMD 2.94K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW25122K94BEEG.pdf
Availability of TNPW25122K94BEEG
QUANTITY
TNPW25122K94BEEG Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW25122K94BEEG
Internal Part NumberEIS-TNPW25122K94BEEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.94k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW25122K94BEEG
Related LinksTNPW2512, TNPW25122K94BEEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW25122K94BEEG Details Description
Related parts for TNPW25122K94BEEG
RES SMD 2.7KOHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 250OHM 160DEG RAD datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY DPDT 10A 24VAC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .125 EXTEND datasheet.pdf
POT JOYSTICK 20K OHM W/SWITCH datasheet.pdf
IC FIFO SS 512X9 10NS 64QFP datasheet.pdf
IC SWITCH HISIDE SMART TO220-7 datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 250V X7T SMD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
BRIDGE RECT 1.5A 600V GBL datasheet.pdf