Susumu RG3216N-3903-C-T5
RG3216N-3903-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-3903-C-T5
Brief Description
RES SMD 390K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-3903-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-3903-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216N-3903-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-3903-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-3903-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)390k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-3903-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-3903-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-3903-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-3903-C-T5
CAP CER 0.039UF 35V 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP THIN FILM 2.1PF 50V 0603 datasheet.pdf
IC DAC 16BIT QUAD W/SPI 16-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 30PF 4KV N750 RADIAL datasheet.pdf
FUSE 125A 690V 1E/76 AR UC datasheet.pdf
IC DRIVER LED 4-DIGIT 20-SOIC datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CBL ASS 1.27MM 40POS F-F 150MM datasheet.pdf
AIRMAX VS VERT HDR datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf