Susumu RG3216N-4531-D-T5
RG3216N-4531-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-4531-D-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 4.53K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-4531-D-T5.pdf
Availability of RG3216N-4531-D-T5
QUANTITY
RG3216N-4531-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-4531-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-4531-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.53k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-4531-D-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-4531-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-4531-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-4531-D-T5
RES SMD 1.62K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC EXTRACTOR 28-TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 47POS BOX MT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 6 PWR 24SGL 2.36MM datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
LSF-SMT 7.62/03/180 1.5 BK datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM T412 datasheet.pdf
ADAPTER J-LINK RX FINE datasheet.pdf
SPEAKER W/CLASS D AMP datasheet.pdf
IC LED Driver AC DC Offline Switcher 700mA SOT-23-6 datasheet.pdf