Susumu RG3216N-51R1-C-T5
RG3216N-51R1-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-51R1-C-T5
Brief Description
RES SMD 51.1 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-51R1-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-51R1-C-T5
QUANTITY
RG3216N-51R1-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-51R1-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-51R1-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)51.1
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-51R1-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-51R1-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-51R1-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-51R1-C-T5
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 6V datasheet.pdf
IC REG BCK ADJ 1.5A SYNC 20TSSOP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 12POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
RES 0.91 OHM 7W 1% AXIAL datasheet.pdf
THERMISTOR PTC RESET FUSE +/-20% datasheet.pdf
RES 107 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.7 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 10W datasheet.pdf
IC REDRIVER PCIE 4CH 100LBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT datasheet.pdf