Susumu RG3216N-54R9-B-T5
RG3216N-54R9-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-54R9-B-T5
Brief Description
RES SMD 54.9 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-54R9-B-T5.pdf
Availability of RG3216N-54R9-B-T5
QUANTITY
RG3216N-54R9-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-54R9-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-54R9-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)54.9
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-54R9-B-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-54R9-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-54R9-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-54R9-B-T5
RES SMD 43K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FUSE GLASS 10A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 WW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 270K OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
USB A TO MICRO B CABLE datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 100POS datasheet.pdf
HDM SMPR070F100FK datasheet.pdf
HEAT SHRINK datasheet.pdf
10UF 250V 10X20 datasheet.pdf