Susumu RG3216N-6340-B-T1
RG3216N-6340-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-6340-B-T1
Brief Description
RES SMD 634 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-6340-B-T1.pdf
Availability of RG3216N-6340-B-T1
QUANTITY
RG3216N-6340-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-6340-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-6340-B-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)634
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-6340-B-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-6340-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-6340-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-6340-B-T1
PILOT LIGHT 24V INCAND RECT RED datasheet.pdf
RES SMD 102K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 226 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
POT 1K OHM 1/10W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
IC PHY/LINK LAYER CTRLR 128-TQFP datasheet.pdf
13P MTA100 PSTD CONN ASSY LF datasheet.pdf
MINI TEST CONN BLK NONMAGNETIC datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 50A DC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 27NH 600MA 140 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf