Susumu RG3216N-6343-B-T1
RG3216N-6343-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-6343-B-T1
Brief Description
RES SMD 634K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-6343-B-T1.pdf
Availability of RG3216N-6343-B-T1
QUANTITY
RG3216N-6343-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-6343-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-6343-B-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)634k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-6343-B-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-6343-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-6343-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-6343-B-T1
PANEL INTERNAL 2.56 X 6.50" datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 1.5A 8DFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 210PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 3KV X7R 1825 datasheet.pdf
IC FILTER ACT MPU PROG 24-SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 1.25W 3.3VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
IC FPGA 297 I/O 680FPBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 57 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN TNC JACK STR 50OHM SOLDER datasheet.pdf