Susumu RG3216N-64R9-C-T5
RG3216N-64R9-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-64R9-C-T5
Brief Description
RES SMD 64.9 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-64R9-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-64R9-C-T5
QUANTITY
RG3216N-64R9-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-64R9-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-64R9-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)64.9
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-64R9-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-64R9-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-64R9-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-64R9-C-T5
MOSFET N-CH 30V 50A TO-252 datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS 26AWG MTA-100 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
IC HDMI RX PORT P/I 38-TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 10POS 5ROW GOLD datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 4POS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 2A datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS PNL MNT PIN M23 datasheet.pdf