Susumu RG3216N-68R1-B-T1
RG3216N-68R1-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-68R1-B-T1
Brief Description
RES SMD 68.1 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-68R1-B-T1.pdf
Availability of RG3216N-68R1-B-T1
QUANTITY
RG3216N-68R1-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-68R1-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-68R1-B-T1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68.1
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-68R1-B-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-68R1-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-68R1-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-68R1-B-T1
RES SMD 18K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 5A GP20 datasheet.pdf
FUSE MOD 250A 1000V STUD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS SKT datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 1AWG RED 25' datasheet.pdf
RES SMD 90.9K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf