Vishay/Dale RLR32C9532FRB14
RLR32C9532FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C9532FRB14
Brief Description
RES 95.3K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C9532FRB14.pdf
Availability of RLR32C9532FRB14
QUANTITY
RLR32C9532FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C9532FRB14
Internal Part NumberEIS-RLR32C9532FRB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)95.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C9532FRB14
Related LinksRLR32C9, RLR32C9532FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C9532FRB14 Details Description
Related parts for RLR32C9532FRB14
RES SMD 80.6 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 44.2KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES MO 1W 0.392 OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 7.15K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 2.22A 79 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
RES 816 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 300W datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS T/H R/A datasheet.pdf
RES SMD 1.78K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf