Susumu RG3216N-6982-B-T5
RG3216N-6982-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-6982-B-T5
Brief Description
RES SMD 69.8K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-6982-B-T5.pdf
Availability of RG3216N-6982-B-T5
QUANTITY
RG3216N-6982-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-6982-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-6982-B-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)69.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-6982-B-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-6982-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-6982-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-6982-B-T5
IC FPGA 193 I/O 240HQFP datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 1.2A SYNC 10SON datasheet.pdf
RES SMD 47.5KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN 1.6/5.6 PLUG 75 OHM SOLDER datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS 5.08MM datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 410MA 1.2 OHM TH datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 0.237 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
4.7UF 350V 10X12.5 SINGLE END datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 5.08MM datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf