Susumu RG3216N-69R8-D-T5
RG3216N-69R8-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-69R8-D-T5
Brief Description
RES SMD 69.8 OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-69R8-D-T5.pdf
Availability of RG3216N-69R8-D-T5
QUANTITY
RG3216N-69R8-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-69R8-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-69R8-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)69.8
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-69R8-D-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-69R8-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-69R8-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-69R8-D-T5
IC MCU 8BIT ROMLESS 40DIP datasheet.pdf
LED COOL WHITE CLEAR 5MM RND T/H datasheet.pdf
IC DAC 8BIT VOUT 12TQFN datasheet.pdf
CONNECTOR 48POS RT-ANGL TERM DIN datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
MINI MAC DIE I1 datasheet.pdf
RES 825K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
IC CODEC MONO AUD 16BIT 24TQFN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS PIN datasheet.pdf